Şifremi Unuttum
Arama
 
Uzman

Uzman
  Hafifletici Gerçekler   Geri
   
 
En İyi Arkadaşın Kilo Vermene Yardımcı Olabilir Eğer kilo vermek istiyorsan, bu konuda ilerleme kaydetmenin en pratik yolu; güvendiğin yakın arkadaşlarınla birlikte diyet yapmak ve yemeğe beraber çıkmaktır…

En İyi Arkadaşın Kilo Vermene Yardımcı Olabilir

Eğer kilo vermek istiyorsan, bu konuda ilerleme kaydetmenin en pratik yolu; güvendiğin yakın arkadaşlarınla birlikte diyet yapmak ve yemeğe beraber çıkmaktır.

New England Journal of Medicine’de yer alan bir çalışma “Arkadaşların kilo verme konusunda senin yüzde 57 daha hızlı ilerlemene yardımcı oluyor” diyor. Atlantalı Beslenme Uzmanı Marisa Moore’un görüşüne göre kadınlar masada birbirinin davranışına uyma eğilimi gösterir. İzin ver önce arkadaşın sipariş versin. Sana kötü örnek olabileceğini düşünerek kendini baskı altında hissedecektir. Ardından sen de onu takip et. Ama sakın bütün ekibi yemeğe davet etme. Appetite’te yayımlanan bir makale beş kadının bir arada yemek yediği zaman o yemekte fazladan 150 kalori alındığını ortaya koymuş. Üç kişiden fazla olmadığınız sürece bu tehlike çok büyük değil.

Kaynak : Women’s Health 
Mavi Yeşil Günlüğüme ekle Yazdır Arkadaşına Öner
Uzmanlar Ne Diyor Hafif Ye Hafif Yaşa Mavi Yeşil Sıkça Sorulan Sorular

Kullanım Koşulları Gizlilik Bildirimi Site Haritası İletişim Kampanya Katılım Koşulları
 
Ülker Logo
RSS